KICKSTARTEROVÁ KAMPAŇ DESKOVKOVÉHO „TONY HAWKA“ SE BLÍŽÍ KE KONCI

Už jen pár hodin zbývá Všem fanouškům skateboardingu, kteří ještě nepodpořili deskovku Skate Summer, aby tak učili. Vypadá to totiž, že po dlouhém čekání tu konečně máme hru z tohoto pop-kulturního prostředí, která by nemusela být úplným fiaskem. Skate Summer je novinkou od dnes již poměrně zaběhlého vydavatelství Pandosaurus Games. To svou novou hru nesměle označilo jako deskovou verzi počítačové hry Tony Hawk’s Pro Skater. Mají obě ale hry opravdu tolik společného?

Zdroj: pandasaurusgames.com

Na otázku z předešlého odstavce musím jednoznačně odpovědět, že ano! Já osobně už dlouhou dobu čekám na to, až se některý z vydavatelů rozhoupe k vydání podobné hry a konečně je moje (teoreticky i Vaše) čekání u konce. Při hraní Skate Summer se Vám stoprocentně vrátí všechny vzpomínky na zběsilé mačkání šipek pro vyrovnání grindu na railu v populární počítačové hře.

Zdroj: pandasaurusgames.com

Ve hře půjde o to zaujmout Vaše kamarády a fanoušky těmi nejzajímavějšími triky a kombinacemi, zdokonalovat své vlastnosti, poškádlit štěstíčko, a dokonce i nasbírat nápis S-K-A-T-E-R. No, ale co si budeme…nejdůležitější bude si při tom všem nerozbít papulu. Ve Skate Summer je naprosto vše podřízeno tomu, abyste si připadali jako opravdoví skejťáci. A když myslím vše, tak opravdu vše!

Na začátku se ujmete jednoho ze skejťáckých hrdinů, který je reprezentován velmi hezkou figurkou (v retailové verzi pouze skeeplem – skate meeple), dostanete hráčskou desku, která výrazně připomíná skejtové prkno, balíček karet triků a několik žetonů, které budou sloužit na zaznamenávání Vašeho progresu a balancu. Následně už nebude zbývat nic jiného, než se vrhnout do víru města Pelican Park a ošoupat pár laviček a zábradlí.

Ve hře jsou tři typy dovedností, ve kterých se můžete zlepšovat a tím pádem získávat za jednotlivá komba i více bodů. Jedná se o vytříbení techniky triků na ulici, na zábradlí a na rampách. Cílem hry je získat co nejvíce bodů a to se Vám povede jedině tak, že se z Vás stane komplexní skejťák s vytříbeným citem. Ale nemyslete si, že se zdokonalíte jen v jízdě na zábradlí a to Vám bude stačit. Nic takového. Vždy totiž bude záležet na tom, v jaké části města se nacházíte, protože ne všechny triky můžete provádět na všech lokacích.

Skate Summer v podstatě funguje velmi jednoduše. Na svou hráčskou desku přikládáte karty, na kterých je znázorněn reálný trik a informace a posunutí balančního žetonu. Ten se na Vaší hráčské desce bude podle jednotlivých triků přesouvat z jedné strany na druhou a Vaším úkolem ho bude udržet mezi dvěma lebkami, které jsou na obou koncích stupnice. Celkem jasně v tom mnozí uvidí balancování na railu v PC hře Tony Hawk’s Pro Skater.

Balanční žeton se navíc posune i po každém přidaném triku do komba. O kolik to bude, rozhodnou kostky. Je to takový push-your-luck element, který Vám může pořádně překazit plány, ale v určitých chvílích i třeba pomoci. Po každém dokončeném tahu můžete své kombíčko ukončit a přičíst si vítězné body, ale mějte na paměti, že jen ty nejzdařilejší kombinace dostanou spoustu vítězných bodů. Na druhou stranu….lepší Malon Grab v hrsti než devítistovka na střeše, protože s každým přidaným trikem se díky kostkám zvyšuje riziko neúspěchu. Zkrátka lepší skončit v nejlepším, než si odřít kolena. Za ty Vám totiž nikdo body nedá.

Zdroj: pandasaurusgames.com

Těžko říci, jestli hra bude skutečně tak zábavná, jak se momentálně prezentuje, ale po dlouhých letech to konečně vypadá, že se fanoušci toho sportu dočkají reprezentativní deskovky. Bližsí informace si nechme na léto, kdy si všechno řekneme ve videu na Deskárně, ve kterém si hru rozbalíme.

Napsat komentář