HRY NA IOS A ANDROID

Na úvod musím říci, že vybírat jen 5 her, které seženete na mobil, je opravdu málo. V appstoru a google play najdete více deskovek ke stažení, než u běžného deskovkáře doma. Omluvte tedy, pokud se zde neobjeví Vaše oblíbená hra. 

Nechci tu rozpoutávat boje o tom, který operační systém je lepší. Nicméně je pravdou, že ten kdo vlastní jablečné zařízení, tak má o trošičku lepší výběr. Na Androidu bohuhžel dost zásadních titulů chybí. Následujících 5 her jsem proto vybíral tak, aby je bylo možné sehnat na obou platformách.

5. místo – Carcassonne

Mobilní adaptace jedné z nejpopulárnějších her všech dob dopadla na výbornou. Nutno dodat, že první pokusy byly dost strašidelné, a pokud by nevyšla verze od Asmodee, tak byste tu Carcassonne hledali marně. Každopádně se jedná o rychlou hru, kterou můžete hrát i s rozšířeními a v různých módech. Na pozadí hraje příjemná nerušivá hudba, která dokresluje celkovou atmosféru středověku.

4. místo – Ticket to ride

Na čtvrté místo přistála hra, kterou jsem si oblíbil jako jednu z prvních. Jednoduchá hra, která Vás zabaví na dlouhé hodiny. Pokud se chcete detailněji podívat, jak tato deskovka vypadá, zamiřte na Instagram deskarna_ do sekce IGTV, kde je celý gameplay z mobilní verze Ticket to ride.

3. místo – One deck dungeon

Pro bronzovou medaili se probojovala sólovka One deck dungeon – kostková řezačka s jedním balíčkem karet. V roli hrdiny se vydáte za dobrodružstvím do podzemí, kde budete sbírat zkušenosti za boje s nestvůrami, abyste nakonec mohli zkusit svoje štěstí a zabít finálního bosse. Tuhle hru bych doporučil koupit i jako reálnou kopii. Určitě stojí za to. 

2. místo – Scythe

Jednou z nejlepších her je bezesporu Scythe. Příchodem rozvířil stojaté vody deskoherního světa a přinesl některé prvky, které se následně začaly používat i v dalších hrách.

Parádně dopadla i mobilní adaptace. Graficky nádherně vyvedená hra, která Vám dává pocit, že sedíte před skutečnou deskovkou. Pokud Vás tedy láká alternativní historie a chcete ovládnout Evropu pomocí obřích mechů (mechanických strojů), určitě vyzkoušejte Scythe. Je to výzva.

1. místo – Root

Tamtadadá. První místo si pro sebe ukořistila hra Root. Boj o nadvládu lesní říše v roli zvířátek je opravdovou zábavou. Můžete využít jednu z frakcí a vést svůj „lid“ k nehynoucí slávě. Budete raději drancovat les za kočičí klan nebo bojovat v roli orlů? Ve hře jsou celkem 4 frakce, které si můžete vybrat. Za každou z nich však musíte hrát trošičku jiným stylem. Je tak veliká šance, že se Vám Root jen tak neohraje.

Mobilní adaptace se rozhodně povedla a graficky vypadá stejně dobře jako reálná verze hry. Obrovskou výhodou je čeština, kterou hra obsahuje. Nemusíte se tak bát, že byste hru nerozjeli. 

Napsat komentář