Z města na ostrov. Po úspěšné legacy hře My City se dočkáme i My Island

Německé vydavatelství Kosmos, které mnozí fanoušci znají jako původního vydavatele Catanu, nám na svém Instagramu oznámilo novinku od herního designéra Reinera Knizii s názvem My Island. Jedná se o pokračování velmi úspěšné legacy hry My City, kterou u nás vydal Piatnik. Zároveň se tato „legačka“ objevila i v raných fázích na Deskárně, a to v unboxingu a i jako psaná recenze.

Než se dostaneme k My Island, pojďme si připomenout jeho předchůdce. My City byla velmi příjemnou a pravidlově jednoduchou tetrisovou hrou, ve které jste si tvořili své vlastní město. To sice nezní bůh ví jak zajímavě, ale právě legacy systém tuto hru vystřelil až k nominaci na ocenění Spiel des Jahres 2020. V krabici na Vás čekalo 8 obálek, ve kterých jste našli přidaná pravidla a komponenty. Každá obálka se držela jednoho tématu a nabídla Vám celkem 3 hry. Zatímco na začátku jste stavěli jen klasické budovy, postupem času jste se setkávali i s pokročilejšími stavbami, jakými jsou například kostely. V dalších kapitolách jste se vydávali do podzemí těžit zlato a pozor jste si museli dávat třeba i na záplavy. V celkových 24 hrách jste se snažili sbírat co nejvíce vítězných bodů a vést své město ke slávě a prosperitě.

Výhodou byla i možnost hrát takzvanou „nekonečnou hru“, kdy jste měli z druhé strany hráčských desek upravenou mapu tak, aby bylo možné hrát My City znovu a znovu. Tentokrát již bez legacy módu a nutno podotknout, že v trošičku nudnější variantě, ale i tak. Možnost hrát stále dokola se počítá. Navíc měla tato hra dvě nesporné výhody. Prodejní cena se pohybovala a stále pohybuje kolem 700 CZK, což je v dnešní době za velkou hru velice dobrá cenovka. Ale hlavně…pokud jste se rozhodli hrát pouze ve dvou, bylo možné celou legacy kampaň odehrát znovu. Jasně, už byste se netěšili na každé otevírání nové obálky a získávání nových komponentů a pravidel, ale stejně.

A teď už k My Island. Zatím se toho bohužel moc neví. Hra by měla vyjít ke konci roku 2022 a měla by nepřímo navazovat na My City. To tedy znamená, že se v My Island setkáte s podobnými mechanikami, stejnou herní dobou (30 minut na jednu hru) a budete si tuto hru moci zahrát ve dvou, třech či čtyřech hráčích. Samotná legacy kampaň by se měla o kousek natáhnout, protože Kosmos slibuje přes 24 her, které najdete v krabici. Dalším rozdílem budou i samotné kartonové dílky. Ty by měly být hexagonové namísto různých tetrisových, jako tomu bylo v My City. To sice potvrzeno nebylo, ale když se pořádně podíváte na krabici, uvidíte, že art ostrova je tvořen právě hexagony.

Na My Island se upřímně těším, protože My City mi doslova učarovalo. Navíc téma ostrovů je pro mě lákavější. Pokud tedy My Island naváže na původní hru o budování města a třeba přidá i něco navíc, budu jedině rád. Ať už My Island vyjde v češtině nebo ne, na Deskárně ho stoprocentně uvidíte.

Autor: David

Napsat komentář