HRY NA 15 MINUT

V životě je spousta chvil, kdy se spokojíte s něčím menším. Občas nechcete jít na celodenní výlet nebo třeba nemáte takový hlad. A někdy není čas na velikou složitou hru. Tohle je mých 5 her, které odehrajete za pár minut, zabaví Vás a možná u nich nakonec strávíte hodiny. Které to jsou? Pojďme to zjistit.

5. místo – Zombie Dice

Rychlá kostková hra, která bohužel stojí trochu víc, než by bylo zdrávo. Pokud se však k této hře dostanete, tak určitě neváhejte. V roli zombíků se snažíte zbaštit mozky nevinných lidí. Ne každý člověk je smířen se svým osudem, a tak se připravte, že občas dostanete brokovnicí mezi oči. Vítězí ten, kdo jako první nahází 13 mozků. 

4. místo – Tsuro

Když jsem u Zombie dice psal, že je za trochu více peněz, tak u Tsuro to platí dvojnásob. Hra kolem tisícovky a herní dobou 15 minut? Ano, je to tak. Nenechte se však odradit. Kromě nádherně stylizovaného herního plánu Vás čeká i zapamatovatelný herní zážitek. V roli čínského draka budete putovat herním plánem a snažit se nesrazit s ostatními nebo nevyletět z hrací desky.  

3. místo – Sushi Go!

Naprostá povinnost pro milovníky jídla. Tahle draftovací hra Vám učaruje. Představte si pohodový večer s přáteli na running sushi, kde si vybíráte ty nejvybranější delikatesy. Pak se to trochu zvrtne a vy se snažíte ukrást kolegovi před nosem poslední sashimi. To je vlastně i Sushi Go! Ve třech kolech se pokoušíte nasbírat zrovna to „na co máte chuť“ a na konci si vychutnat lahodný puding. Při koupi doporučuji anglickou verzi v plechové cestovní krabičce.

2. místo – Výbušná koťátka

Tuhle třaskavou kočičí eliminační hru si nejvíce užijete v plném počtu hráčů, kdy zabere trochu déle než 15 minut. Ale byl by to hřích ji nezmínit. V celé hře se připravujete pouze na jedinou věc – Výbušné koťátko. Všemi možnými i nemožnými způsoby se snažíte, abyste si ho z balíčku nelízli. Na druhou stranu znepříjemňujete hru ostatním a dáváte si záležet na tom, aby to byli oni, kterým ta otravná černá kočka bouchne přímo před nosem.

1. místo – Milostný dopis

Princezna zavřená ve věži, před hradem zástup žadatelů o ruku a několik poslíčků. Kdo nakonec napíše princezně milostný dopis a vyzná jí lásku? Sama princezna? I to je možné. V této rychlé blafovací hře, se pokoušíte ostatní hráče přelstít a vyřadit ze hry. V každém kole si dolíznete kartu, tak abyste měli dvě. Poté jednu zahrajete a vyhodnotíte její efekt. Zdá se Vám to nudné nebo jednoduché? Nenechte se zmýlit. U této malé, levné karetky Vám mozek pojede na plné obrátky. A já vám garantuji, že u 15 minut nezůstanete.

Napsat komentář